Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Kaynaklar

Kimler Sitede

Şu anda 27 konuk çevrimiçi

Kullanıcı Girişi

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Sanatçılarımız

Yeni Kayıtlar

  • Ahmet HACIAHMETOGLU
  • Çakıcı Reyhan KESKİN
  • Yasemin TİRYAKİ
  • Filiz Yıldırım ÖZKAN
  • Melike BANK
  • Ali Osman TUNÇ
  • Fatma KURUN
  • Yıldız YILDIZ
  • Salim BAYRAK
  • Ayşegül DALKILIÇ

İstatistikler

Üyeler : 710
İçerik : 408
Web Bağlantıları : 26
İçerik Tıklama Görünümü : 132872

DÖVİZ

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Hoşgeldiniz
HAMSİKÖY'DE CENAZE PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Pazar, 10 Ağustos 2014 08:39

Varalı Mustafa AKBULUT'un Eşi, Hamit PERVANLAR'ın Kayınvalidesi Şişe AKBULUT Hakk'ın Rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 10.08.2014 Pazar günü Öğle Namazına müteakip Hamsiköy'de toprağa verilen  değerli büyüğümüze Yüce Allah'tan Rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz. Mekanı Cennet olsun!


İrtibat Tel : Hamit PERVANLAR : 0 533 462 75 44

Son Güncelleme: Pazartesi, 11 Ağustos 2014 10:09
 
DİKKAT SÜTLAÇ ELİMİZDEN ALINABİLİR PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Pazar, 03 Ağustos 2014 20:50

Sakın ha, eleştirilerimden nem kapıp “yapılanlar değersizleştiriliyor” gibi bir düşünce içerisine girilmesin. Aksine verilen emeği ve sonuçlarını çok değerli buluyorum. Her türlü eleştiri müzakere gibi kabul edilmeli, özeleştiri yapılmalı ve mutlaka eleştiriler dikkate alınmalıdır. Sütlaç Festivali’ne maddi manevi katkı sağlayan herkesi gönülden kutluyor, Cennet Vatan Hamsiköy’ün öncelikle Turizm sektöründe olmak üzere layık olduğu yeri alacağına olan inancımı belirtmek istiyorum.

 

Gelelim asıl meseleye. Değişik nedenlerden ötürü katılamadığım 7. Hamsiköy Sütlaç Festivali’nin naklen yayın görüntülerini ararken, “Çay TV” ve “Vizyon TV” nin canlı yayınladığı, “İhlas Haber Ajansı” nın ise aynı anda Avrupa’nın bir çok Ülkesine servis ettiği “Rize Ekşioğlu Vakfı 17. Uluslararası Ovit Yayla Şenlikleri” ile karşılaştım ve içeriğinde Sütlaç olunca hemen not almaya başladım. Bu Festivalin ana temasını oluşturan neydi biliyor musunuz? Karadenize (Hamsiköy’e) özel “Sütlaç” ile ilgili rekor denemesi. Rize’deki şenliklere Sayın Vali, Milletvekilleri, Jandarma Komutanı, Belediye Başkanı ve il/ilçe Protokolün yanında rekoru tescil edecek Guinness Gıda Mühendisi ve yetkilileri de katıldı. Şenlik 2640 Rakımlı tepede geniş bir alanda yapıldı.  Guinnes Rekorlar Kitabı kayıtlarına göre 303 kilo 74 gramla Yunanistan'ın elinde bulunan “Tek Seferde Sütlaç Pişirme Rekoru” 1295 Kilo ile İkizdere’nin eline geçti. (Guinnes’in rekoru nasıl tescil edeceğini bilemiyorum) Amaç ses getirmek ve reklam yapmak olunca insan zekası sınır tanımıyor. Komite ve yoğun kalabalığın önünde tartılan kazan ve sütlaç verileri aynen şöyle; Kazan ağırlığı 395 kg, Sütlacın net ağırlığı ise 1295 Kg, toplam 1690 kilo. Böylelikle 303.74 kg olan ve Yunanistan’da bulunan rekor 1295 Kg gibi kolay geçilemeyecek bir ağırlıkla kırıldı ve İkizdere’nin oldu. Ayrıca, Rize İkizdere’deki Festival Tarihinin 1-3 Ağustos tarihleri arasına denk getirilmesi bir tesadüf mü bilemiyorum?

 

Sevgili dostlar; 10 Yıl Rize’ye hizmet vermiş bir Hamsiköylü olarak öncelikle bu Vakfı kutluyor, başarılarının artarak devamını diliyorum! Gelelim bizi ilgilendiren yönüne. Satırlarımın başında da ifade ettiğim gibi eleştirilerime farklı anlamlar yükleyerek değerlendirilmesini arzu etmem. Gelin hep beraber eleştiri yapalım, eksikler ve kusurlar varsa bunları sadece yönetim kadrosuna rücu etmek yerine sorumluluk ve yeterlilik oranında üstlenelim. Sütlaç Festivali Organizasyonundan sadece derneği ve köy halkını değil İl ve İlçenin de sorumlu olduğunu tüm kapıları aşındırmak suretiyle anlatalım.  Festivalin sürekli çarşı içerisinde yapılması, organizasyonun gelişmesini engelliyor. Çarşının altı veya üstündeki düzlüklerin kiralanarak kullanılması mümkündür. Çok şükür, azımsanamayacak sayıda ufku ve mali imkanları geniş işletmecilerimiz, bir o kadar da eğitimli insan profilimiz var. Tüm kesimler ayırıma tabi tutulmadan organizasyonun içerisine çekilmeli, organize edilecek toplantılarla beyin fırtınası yapılmalıdır. Yurtdışı ve yurtiçinde bu konularda uzmanlaşmış insanımız var, bu potansiyel mutlaka değerlendirilmeli. Az, çok demeden herkesin kapısı çalınmalı. Gelecek yıl ki organizasyon için çalışmalara şimdiden başlanmalı ve mutlaka Sayın Vali, il ve ilçe Protokolünün katılımı sağlanmalıdır. Hatta Ankara’daki devlet ricali festivale davet edilmeli. Kopya da olsa “Sütlaç Rekoru” ile ilgili çalışmalara bugünden başlanarak memleketi Hamsiköy’e getirilmelidir.

 

 

Başlangıç olarak bitişik iki köy “Melanlı” ve “Ciharlı” birleştirilmeli ve tek muhtarlık haline dönüştürülmelidir. Belde ve belediyelik haline getirilecek nüfus bulunursa diğer köyler de bu konsepte dahil edilmeli, Muhtarlar bu konuda basit bir çalışma yaparak istatistiki verilerle çalışmalara ışık tutmalıdır. Olmaz, olmaz demeyin, 2000 nüfusu muhafaza edemeyen ve kapanması gündeme gelen beldelerin mücavir köylerle birleşmesi ve belediyeliği muhafaza etmesine örnek vermek mümkün. “Sen-ben” kavgası, küslük ve siyasi yaklaşımlardan mutlaka kaçınılmalı. “Ah, vah” çekmek ve duygusallık Hamsiköy’e hiçbir fayda sağlamadı, bilakis köyü geri götürdü.  Gelin cesaretli olalım ve cesaretli kararlar alalım.

 

Son söz olarak şunu söylemek istiyorum. Çok övündüğümüz Cennet Vatan Hamsiköy’ü değerli kılan unsurların başında gelen Sütlacı önce Yunanistan, sonra da rekor denemesi ile Rize İkizdere ele geçirdi. Hamsiköy sütlaç ile adeta özdeşleşmiş ancak onu korumak ve Hamsiköy’e ait olduğunu kanıtlamak gerek. Yoksa sütlaç başka yerlerde anılır ve yenilir duruma gelecek,  haberiniz ola. İhmal ve ilgisizliğin nelere mal olduğunu en iyi bilmesi gereken Hamsiköylülerdir. Her nerede yaşıyorsa tüm Hamsiköylüleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum!

 

Yılmaz DEMİR

Bayburt

Son Güncelleme: Pazartesi, 04 Ağustos 2014 12:04
 
HAMSİKÖY'DE CENAZE PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Cuma, 01 Ağustos 2014 16:00

Hamsiköy eski Muharı Merhum Murat AYDEMİR'in Eşi Binnaz AYDEMİR Hakk'ın Rahmetine kavuşmuştur.  Cenazesi 02.08.2014 tarihinde Hamsiköy'de kılınacak Öğle Namazına müteakip toprağa verilecek Merhumeye Yüce Allah'tan Rahmet, Ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz. Mekanı Cennet olsun, Nurlar içerisinde yatsın.

 

İrtibat Telefon : 0 537 520 64 03

 

Son Güncelleme: Pazar, 03 Ağustos 2014 20:50
 
HAMSİKÖY'DE BAYRAMLAŞMA PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 30 Temmuz 2014 14:20

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Hamsiköy'de Bayramlaşma yapıldı. 7. Hamsiköy Sütlaç Festivali'nin Bayrama yakın bir dönemde yapılacak olması nedeniyle köye aşırı bir gurbetçi akını oldu. Türkiye'nin dört bir yanında köye akın eden gurbetçilerimiz Cami çıkışında bayramlaşarak hasretlik giderdi. Eski günleri aratmayan bu yoğunluğun gelecek yıllarda da artması dileğiyle tüm Hamsiköylülerin Ramazan Bayramını kutluyor selam, sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz. 

 

NOT: Facebook'taki resimler için Refik KESKİN'e teşekkür ederiz.


www.hamsikoy.net


Diğer resimler için lütfen burayı tıklayınız!

Son Güncelleme: Çarşamba, 30 Temmuz 2014 14:31
 
KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN! PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Salı, 22 Temmuz 2014 23:54

KADİR GECESİ MESAJI

Rahmet ve arınma iklimi olarak Rabbimizin insanlığa hediye ettiği, ruhun aşk ve tevekkülle, kalbin iman ve sabırla dolmasına vesile olan mübarek Ramazan-ı Şerifin, sayılı günlerini tamamlamaya adım adım yaklaşmaktayız. İnsan için yenilenme ve diriliş vesilesi olan bu mübarek ayı bitirmeye yaklaşırken, bir yandan da Ramazan’a en büyük anlamını veren mübarek Kadir Gecesi’ne 23 Temmuz 2014 Çarşambayı Perşembeye bağlayan gece bir kez daha kavuşmanın huzur ve sevincini yaşıyoruz.

Kadir Gecesi öyle bir gecedir ki, cahiliyenin zilletine gömülmüş zihinlere Rabbini bildirmeye; varoluş amacından kopmuş, nerden gelip nereye gittiğini unutmuş, yolunu şaşırmış insanlığa unuttuklarını hatırlatmaya gelen yüce kitabımız Kur’an, Ramazanın kalbi olan bu gecede inmeye başlamıştır.

Bu mübarek gece vesilesiyle Allah, bize her yıl tekrar ve tekrar hatırlatıyor ki Kadir Gecesini, ancak Kur’an’ın kadrini bildiğimiz oranda hakiki manada ihya etmiş oluruz. Bu gecenin kadrini gerektiği gibi bilebilmek için evvela, Allah’ın sonsuz lütfu olarak kapımıza kadar gelmiş Kur’an nuruna yüreğimizi sonuna kadar açmamız gerekmektedir. İçimizin karanlıklarını, paslanmış gönül aynamızı hece hece, ayet ayet, sure sure ilahi sözün nurlu kandilleriyle aydınlatmamız gerekmektedir. Her ayeti ahlaki dünyamıza işleyerek, varlığımızı onun üzerinden şekillendirmemiz ve kul olarak yaşantımızı onun üzerinden inşa etmemiz gerekmektedir. İnsanlar olarak bizi hakka, adalete, ahlak ve fazilete çağıran; insana insan olarak yaşayabilme, toplumlara ise medeniyet seviyesine çıkabilme yolunu açan bu rahmet yüklü kitapla olan bağımızı, akıl ve yürek gücümüzle arttırmamız ve kuvvetlendirmemiz gerekmektedir. Ancak bu sayede bin aydan daha hayırlı gecenin kıymetini ona hak ettiği nispette verebiliriz, ömürlerimizi onarabiliriz, ömrümüze bereket katabiliriz. Ancak Kur’an’la irtibatımız ölçüsünde yeryüzüne inen meleklerin getirdikleri barış ve esenlik mesajlarının idrakine varabiliriz.

Devamı için lütfen 'Devamı Oku' tıklayınız!

Son Güncelleme: Çarşamba, 23 Temmuz 2014 00:00
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 74

Sütlaç Ağası

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Facebook'tayız

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Takvim/Saat

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Hava Durumu


Medya Trab

İdeal Kilonuz

Son Yorumlar

DPLT Database error
Telif Hakkı © 2014 Open Source Matters. Tüm Hakları Saklıdır.
Joomla! GNU/GPL lisansı altında özgür bir yazılımdır.