Kaynaklar

Kimler Sitede

Şu anda 7 konuk çevrimiçi

Kullanıcı Girişi

Yeni Kayıtlar

  • Filiz Yıldırım ÖZKAN
  • Melike BANK
  • Ali Osman TUNÇ
  • Fatma KURUN
  • Yıldız YILDIZ
  • Salim BAYRAK
  • Ayşegül DALKILIÇ
  • Özcan YILDIZ
  • Alizihni YILDIZ
  • Yaşar YAMAÇ

İstatistikler

Üyeler : 707
İçerik : 380
Web Bağlantıları : 23
İçerik Tıklama Görünümü : 107890

DÖVİZ

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Hoşgeldiniz
MUSTAFA YAMAÇ'IN MAKALESİ PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 14 Nisan 2014 10:32

EĞRİ DURUP DOĞRU KONUŞALIM..

İnsanlık doğruluk sayacında dönerken sözü daima dürüstlük göstergesindeyse bu deyimi çok kullanır. Aynı manayı taşıdığına inandığım DOGRU DURUP EĞRİLERİ KONUŞALIM demek istiyorum bugün. İnsanları tarif etmek için önce tanımak gerekir. Kişilikleri tanıma iki türlü olur, ya zaman içerisinde sen kendin tartarsın ya da birisinin terazisindeki ağırlığına bakarsın. Lakin tarifle tanımak yanlışa sürükler insanı.  Tanımayı zamana yayıp kalbini ciğerini hatta dalağının röntgenini çekmekte konudan uzaklaştırır zamanla, geri kalıyor çikar ilişkisine girip dostlar aliş verişte görsün diyoruz.

Bir secim süresinden geçtik geçtiğimiz günlerde. Siyasi yarışlar hatta centilmenlik göstergesi yarışlar daima kutuplaşmayı acı tatlı sürtüşmeyi yaratır, bu bilinen bir gerçek ancak komşunun evinin anahtarı komşusunda olan bir bölgede daha da güzeli adı göklere tırmanmayı başarmışsa o bölgenin tırmanış nedeni konumundan ve insanından olmuş diyebiliyorsak ne oldu bu bölge insanına?

HAMSİKÖY halkı dışarıdan gelen guruplara ,kendi insanına neden bu kadar soğuk. Yerlisi olmayışından oluşumunu yedi etnik halkın oluşturduğundan mı kaynaklanıyor? Bu sorunun yanıtını Derneğin ilk yaşının ön sözünü hazırlayan Sayın Tevfik TUNÇ´a sorduğumda yanıtı HAMSİKÖY halkının insanlara doymuş olması seklindeydi.
Beni yanılttı Sayın Hocam. Görüyorum ki biz hiç bir zaman doymayacağız, bir şeyler ile doldurabilsek de midelerimizi gözümüzü doyuracak ne bulacağız ki?

Sayın Kamil KAÇ da bir önceki secimi kaybettiğinde benzer dargınlık davranışlarına girmişti. Sıra şimdi Mehmet Salih ALKURT kardeşimizin sevenlerinde galiba zira Sayın Mehmet Salih Muhtar büyük bir olgunluk içinde olduğunu duydum kendisine de yakışan bu tutumdur.

Gençler; Sayin Hasan PERVANLAR´ın Muhtarlık dönemini çıkarırsak geçmiş son 60 yılda Çepniler Ofluların oylarıyla, Oflular da Çepnilerin oylarıyla makamlarına oturmuşlardır. Bu bir bayrak yarışı, bence bayrağı kimin taşıdığının hiç önemi yok, önemli olan bayrağın asla yere düşmeden yöre halkının elinde dolaşması.

 

Dün kötü bir insan konumunda olan YAMACKALIM bugün aniden iyi olmamalı ya da iyi konumdaysam küçük bir çıkar için kötü olmamalıyım. Küçük bir hatırlatma; olayın benimle asla alakası yok, kendi adımı kullanmam daha iyi anlaşılabilmek içindir.

 

HAMSİKÖY´ün özü, üveyi olmaz. HAMSİKÖY´ün altı üstü de olmaz. Bunu dernek çalışmalarında defalarca söylememe rağmen değişen bir şey olmamış, çok üzücü. Bin nüfuslu bir bölge kucaklaşmayı başaramıyorsa asla halkı için emek veren doğu insanının davası çok görülmemeli o zaman.Ahmet, Mehmet, Haydarof’ diye yüze bölüneceğiz Osmanlı’da olduğu gibi.. O vakit bize ne düşer tahmin eden varsa söylesin.

YAMACKALIM - ALMANYA 

Son Güncelleme: Pazartesi, 14 Nisan 2014 17:17
 
BAŞARILAR DİLİYORUZ! PDF Yazdır e-Posta
Site Admin tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 12 Nisan 2014 12:41

Malumunuz olduğu üzere 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimlerde  Maçka Belediye Başkanlığını kazanan Sayın Koray KOÇHAN geçtiğimiz hafta görevi  Sayın Ertuğrul GENÇ’ten devrarak yeni görevine başlamıştır. İki dönemdir bu görevi yürüten Değerli Başkanımız Sayın Ertuğrul GENÇ’in Köyümüz ve insanımıza gösterdiği yakın ilgi nedeniyle kendisine en kalbi duygularla teşekkür ediyor bundan sonraki çalışmalarında üstün başarılar diliyoruz. Seçimi kazanan, köyümüzün yetiştirdiği genç ve dinamik siyasetçi kardeşimiz  Sayın Koray KOÇHAN’ı  da ayrıca tebrik ediyor başarılarının artarak devamını temenni ediyoruz.

 

Sevgi ve saygılarımızla!

 

 

 

 

EDİTÖR

Son Güncelleme: Cumartesi, 12 Nisan 2014 12:56
 
GELENEKSEL SÜTLAÇ GECESİNE DAVET PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Salı, 08 Nisan 2014 21:49

 

Her yıl geleneksel olarak yapılmakta olan Sütlaç Gecesi bu yıl 23 Nisan 2014 Çarşamba günü Saat 19:00 - 23:00 arası Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı'nda yapılacaktır.  Geceye tüm Hamsiköylü ve Hamsiköy'ü seven dostlar davetli olup davetiyesi olmayanlar davetiyelerini gecede Halk Sarayı girişindeki görevliden temin edebileceklerdir. Gecede ikram edilecek Sütlaçlar Hamsiköy'den getirilecektir. Tüm dostlara duyurulur!

 

Dernek Başkanı Mehmet OKUR

 

Son Güncelleme: Perşembe, 10 Nisan 2014 15:42
 
GÜRSOY AİLESİNDEN DÜĞÜN DAVETİ PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Salı, 08 Nisan 2014 09:12

Hümeyra AĞIL ile Mesut GÜRSOY (Recep GÜRSOY'un Oğlu) 17.05.2014 Cumartesi Günü saat 19:00 - 23:00 arası Mersin'de yapılacak düğün merasimi ile bekarlığa veda edeceklerdir. Tüm hemşehrilerini bu mutlu günlerdinde görmekten mutluluk duyacaklarını belirten Gürsoy ve Ağıl ailesine teşekkür ediyor genç çiftlere ömür boyu mutluluklar diliyoruz.


İrtibat Tel: Recep GÜRSOY : 0 532 733 31 53

 

 

Son Güncelleme: Salı, 08 Nisan 2014 09:23
 
HAMSİKÖY SEÇİM SONUÇLARI PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Pazar, 30 Mart 2014 20:40

             İŞTE MUHTARLARIMIZ

 

Hamsiköy : Kamil KAÇ

Çıralı : Şeraf BAŞ

Başar : Cevat ÖZTÜRK

Güzelyayla : Selahattin ERDOĞAN

Dikkaya : Refik ALAN

 

Seçimi kazanan muhtarlarımız ile yarışa katılan diğer adaylarımızı tebrik eder başarılar dileriz.

Son Güncelleme: Salı, 01 Nisan 2014 13:51
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 70

Facebook

Lig fikstür ve puan durumunu sayfa sonunda görebilirsiniz.

Başkan

Takvim/Saat

Sanatçılarımız

Hava Durumu


Medya Trab

İdeal Kilonuz

Son Yorumlar

Telif Hakkı © 2014 Open Source Matters. Tüm Hakları Saklıdır.
Joomla! GNU/GPL lisansı altında özgür bir yazılımdır.