Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Kaynaklar

Kimler Sitede

Şu anda 8 konuk çevrimiçi

Kullanıcı Girişi

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Sanatçılarımız

Yeni Kayıtlar

  • Ahmet HACIAHMETOGLU
  • Çakıcı Reyhan KESKİN
  • Yasemin TİRYAKİ
  • Filiz Yıldırım ÖZKAN
  • Melike BANK
  • Ali Osman TUNÇ
  • Fatma KURUN
  • Yıldız YILDIZ
  • Salim BAYRAK
  • Ayşegül DALKILIÇ

İstatistikler

Üyeler : 711
İçerik : 415
Web Bağlantıları : 26
İçerik Tıklama Görünümü : 137870

DÖVİZ

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Hoşgeldiniz
MAÇKA TREN YOLU PROJESİNE SAHİP ÇIK! PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 10 Eylül 2014 15:00

DLH'nin yaptırdığı “Trabzon - Maçka - Gümüşhane - Erzincan Hızlı Tren Projesi” değil Karadeniz Üniversitesi ile güzergah çalışması yapan TCDD Genel Müdürlüğü, proje için "Erzincan - Bayburt - Çaykara - Of- Trabzon" rotasının daha uygun olduğu görüşüne varıldı.

DİKKAT MAÇKA GÜZERGAHI TEHLİKEDE!

Trabzon Demiryolu masallarda kaldı :Trabzon’a gelen Bakan giden siyasetçinin vaatleri arasında yer alan demir yolu projesi sadece sözler ile kalması bölge insanında çileden çıkarmaya başladı. Türkiye’nin her yerine Yüksek Hızlı Tren (YHT) yapan Ankara hükümeti bir türlü Doğu Karadeniz Bölgesine 1903 yıllarının meşhur Kara Treninin gide bileceği bir ray parçası bile koymaması seçim vaatlerinde Trabzonlunun nasıl kandırıldığını gösteriyor. Bölgeyi TBMM’de temsil eden AK Parti, CHP ve MHP milletvekillerinin istikrarlı sessizliği ise bu konuda hala daha devem ediyor.

Siz değerli okurlarda Tren yolunun daha hızlı bir biçimde Bölgeye gele bilmesi için ulaştırma bakanlığına faksa çeke bilirsiniz. Faksa sadece ” Doğu Karadeniz Tren Yolu Bekliyor.” ifadesini kullanmanız yeterli

Ulaştırma bakanlığı Faks numarası 0 312 212 49 30

HANGİ SİYASETÇİ NE SÖZÜ VERDİ

Ulaştırma bakanı Lütfi Elvan;

“Sadece demiryolu değil karayoluna baktığımızda da devrim niteliğinde hizmetlerimiz söz konusu oldu. Karayolunu yaparken de batıyı doğuya bağlayan ana akslar oluşturduk. Türkiye olarak en büyük eksikliğimiz Karadeniz’den Akdeniz’e olan karayolu akslarıydı. Biz kuzeyden güneye 18 yeni aks oluşturuyoruz. Karadeniz’in Akdeniz’e bağlanması, GAP’ta üretilen ürünlerin kuzeye, Karadeniz’e, oradan da kuzey ülkelere sevkiyatı çok daha hızlı bir şekilde olabilecek. Edirne’den Kars’a kadar Türkiye’yi demir ağlarla öreceğiz. İpek Demiryolu’nun bir parçası bu. Edirne’den Kars’a kadar, Kars’tan Tiflis, Baku, oradan da Kazakistan ve Çin’e ulaşan bir hat. Bu hat bizim açımızdan çok önemli. Türkiye içerisinde olan bu kesimi süratle tamamlayacağız. Ankara-Sivas arasındaki YHT çalışmaları devam ediyor. Sivas’tan sonra, Erzincan, Erzurum ve Kars hattı var. Onun da yapımına süratle başlayacağız. İzmir-Afyonkarahisar, Afyonkarahisar’dan Konya-Karaman, Karaman’dan Mersin ve Adana hattını yapacağız. Bu Habur’a kadar uzanacak olan bir hat. Van’a bir başka aksımız var. Kuzey Güney akslarına baktığımızda Samsun’dan Çorum, Çorum’dan diğer illerimize Mersin’e ulaşan bir aks. Trabzon’dan yine Şanlıurfa’ya uzanan bir aks var.” Demiryollarını artık TCDD’nin tekelinden çıkaracaklarını, özellikle yük ve yolcu taşımacılığının özel sektör tarafından yapılmasını temin eden çalışmaları olduğunu vurgulayan Elvan, bu çalışmalar tamamlandıktan sonra TCDD’nin sadece bu firmalardan kira alacağını belirterek, “Oldukça kapsamlı bir alan. “Bugün yarın, bu yıl tamamıyla özel kesime açar mısınız?” diye sorarsanız, 2014 yılı için erken derim” diye konuştu.

Haberin devamı için lütfen burayı tıklayınız!

  

Son Güncelleme: Çarşamba, 10 Eylül 2014 15:36
Devamını oku...
 
İLK SÜTLAÇ AĞAMIZ HASTANEDE PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 03 Eylül 2014 08:47

Trabzon’un yetiştirdiği ünlü İşadamı ve Köyümüzün ilk Sütlaç Ağası, Ulusoy Şirketler Grubu sahibi Ali Osman ULUSOY İstanbul’da rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştır. Ciğerlerinin su topladığı bildirilen değerli büyüğümüze ve ağamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah'tan acil şifalar dileriz. 

Son Güncelleme: Çarşamba, 03 Eylül 2014 08:52
 
ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN! PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Cuma, 29 Ağustos 2014 15:48

30 AĞUSTOS'UN ANLAMI

   
Türk tarihi, hiçbir milletinkiyle kıyaslanamayacak ölçüde eşsiz zaferlerle doludur. Galibiyetimizle sonuçlanan büyük meydan savaşları genellikle ağustos ayına rastlamaktadır. Bunlar arasındaki iki zaferimiz, diğerlerine göre daha derin anlamlar ifade etmektedir: Malazgirt Meydan Savaşı ve Başkumandan Meydan Savaşı. Birincisi olan Malazgirt Meydan Savaşı ile Türkiye Devleti'nin temeli atılarak Anadolu'nun Türklüğü onaylanmış; ikincisi olan Başkumandan Meydan Savaşı ile de devletimiz yeniden kurularak ülke bütünlüğümüz sonsuza kadar parçalanmayacak şekilde sağlanmıştır. 

 

Türk milleti, tarihte görülen ordu-milletlerin en üstünüdür. Ordu-millet, yüksek bir savaş yeteneği taşıyan, savaşta bütün bireyleriyle görev alan, yurt için ve büyük ülkülerin gerçekleşmesi uğruna baş koyan millet demektir. Ordu-milletimizin timsali "Mehmetçik"tir. O, savaşta er, barışta çiftçi ve işçidir. Halkımızı en iyi o temsil eder, en güzel şekilde o anlatır. 

 

İstiklâl Savaşı da ordu-millet olarak kazanılmıştır. Millî Mücadele bütün bir milletin eseridir. Zaferi çoluğuyla, çocuğuyla, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla millet kazanmıştır. Kadınlar cephelere mermi taşımış, çocuklar dahi vuruşmalara katılmışlardır. 

 

Vatanın karanlıklara gömüldüğü bu zamanlarda Müdâfaa-i Hukuk Cemiyetleri, çeteler, gönüllüler derken, millet kudretli bir önder etrafında toplanıvermişti. Oluşturulan orduda silâh ve kıyafet birliği yoktu. Fakat kalpler birdi, iman ve ülkü aynıydı. "Ya istiklâl, ya ölüm" parolası ile dile getirilen bu inanç, kudretini "Kuva-yi Milliye Ruhu"ndan alıyordu. Kuva-yi Milliye Ruhu, bir milletin var olma ve yaşama azmi, her şeyi yoktan var etme gayretiydi. Bu ruh ile tarihin en büyük kahramanlık destanları yaratıldı. 

 

Üstün silâh gücüyle her şeyi yapabileceğini düşünen Avrupa yanılmıştı. Yunanlıların yaptığı tahkimat için "Türkler bunu altı ayda ele geçirebilirlerse iftihar edebilirler" diyen İngiliz Başbakanı Lloyd Corc, hücuma geçtikten altı saat sonra Türklerin burasını aldığını duyunca, oturduğu koltuktan düşmüştü. 

 

İstiklâl Savaşı yalnız Yunanlılara karşı değil; işgalci, istilâcı, emperyalist bütün Batı dünyasına karşı kazanılmıştır. Onun temelinde Türk'ün istiklâl aşkı, hür yaşama arzusu vardır.

 

İ. Necati GÜÇLÜER

 

 

 

Son Güncelleme: Cuma, 29 Ağustos 2014 16:00
 
HAMSİKÖY'DE CENAZE PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Salı, 26 Ağustos 2014 11:52

Hebiloğlu Osman YILDIZ (Ali Oğlu) Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 27.08.2014 Tarihinde Öğle Namazına müteakip Hamsiköy'de toprağa verilecek merhuma Yüce Allah'tan Rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz. Mekanı Cennet olsun!


İrtibat Tel: 0 505 290 13 30 

 
FADİME ŞEKER VEFAT ETTİ PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 23 Ağustos 2014 16:53

Merhum Haci Şakır'in Kızı, Ahmet ŞEKER'in (Şatıroğlu) Eşi, Emrullah, Seyfullah, Fikret, Hakan ŞEKER Kardeşlerin Annesi Fadime ŞEKER tedavi görmekte olduğu Trabzon'da Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.  Cenazesi 24.08.2014 Pazar Günü İkindi Namazına müteakip Hamsiköy'de toprağa verilen Değerli büyüğümüze Yüce Allah'tan Rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz. Mekanı Cennet olsun!

 

İrtibat Tel: Emrullah ŞEKER : 0 532 788 39 96

 

Haber : Ali AYDEMİR - Hamsiköy

Son Güncelleme: Salı, 26 Ağustos 2014 10:59
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 76

Sütlaç Ağası

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Süper Lig Puan Durumu, Haftanın Sonuçları ve Haftanın Maçlarını sayfa sonunda görebilirsiniz.

Facebook'tayız

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Takvim/Saat

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Hava Durumu


Medya Trab

İdeal Kilonuz

Telif Hakkı © 2014 Open Source Matters. Tüm Hakları Saklıdır.
Joomla! GNU/GPL lisansı altında özgür bir yazılımdır.