Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Kaynaklar

Kimler Sitede

Şu anda 12 konuk çevrimiçi

Kullanıcı Girişi

Yeni Kayıtlar

  • Ahmet HACIAHMETOGLU
  • Çakıcı Reyhan KESKİN
  • Yasemin TİRYAKİ
  • Filiz Yıldırım ÖZKAN
  • Melike BANK
  • Ali Osman TUNÇ
  • Fatma KURUN
  • Yıldız YILDIZ
  • Salim BAYRAK
  • Ayşegül DALKILIÇ

İstatistikler

Üyeler : 711
İçerik : 443
Web Bağlantıları : 26
İçerik Tıklama Görünümü : 184243

HAMSİKÖY'E HOŞ GELDİNİZ


Hoşgeldiniz
ARDAHAN VALİ YARD SAYIN DENİZ PİŞKİN MAÇKA'YA ATANDI PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Pazar, 28 Haziran 2015 23:06

Ardahan Vali Yardımcısı Sayın Deniz PİŞKİN İlçemize Kaymakam olarak atandı.  Çalışkanlığı ile tanınan ve Aslen Artvinli olan  Sayın Deniz PİŞKİN (Vali Yardımcısı) 1977 yılında Ardanuç’ta doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Fransızca) Bölümünden mezun oldu.

 

Üniversite öğrenimi sırasında TRT İstanbul Televizyonu Haber Merkezi ve CNN Türk’te haber muhabiri olarak çalıştı. Vatani görevini, Isparta - Eğirdir Yedek Subay Dağ Komando Okulu’nda aldığı eğitimin ardından, Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugayı’nda tim komutanı olarak tamamladı.

 

Askerlik dönüşü İçişleri Bakanlığı'nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak, 91. Dönem Samsun Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Sulakyurt (Kırıkkale) ve Bayramören (Çankırı) ilçelerinde sekiz ay süreyle kaymakam vekilliği yaptı.

 

Yurt dışı stajını, Fransa’nın Franche-Compté Üniversitesi’ndeki Centre de Linguistique Appliquée’de (Uygulamalı Dil Okulu) tamamladı. Buradaki eğitimin sonunda yapılan sınavlarda, Fransızca dilindeki en yüksek seviye olarak kabul edilen DALF C2 diplomasını almaya hak kazandı.

 

Orta Kaymakamlığı sırasında, alanındaki en saygın idarecilik okulları arasında gösterilen ENA’nın (Ecole Nationale d’Administration) yarışma sınavlarını kazanarak, uzun süreli uluslararası kamu yönetimi eğitimi almak üzere, Aralık 2010 – Mayıs 2012 tarihleri arasında 18 ay süreyle Fransa’ya gitti. Buradaki eğitimin Avrupa stajını (4 ay), Avrupa Birliği Adalet Divanı’nda (Lüksemburg), kurumun çalışma prensipleri ve hukuk pratikleri hakkında uygulamalı gözlemlerde bulunarak; AB hukuku ve AB bünyesindeki iç güvenlik politikaları konularında araştırma ve incelemeler yaparak tamamladı. Kamu yönetimi stajını (5 ay) Dordogne Valiliği’nde yaptı. Valinin en yakın çalışma kabinesi içinde yer aldığı bu staj süresince, Fransa’da 1980 sonrası yürütülen kamu yönetimi reform çalışmaları, devletin valiler eliyle yerel yönetimler üzerindeki vesayet denetimi, valilerin ekonomik misyonları konularında çalışma raporları hazırladı. ENA’daki ders ve staj dönemlerini başarıyla tamamlayarak Uluslararası Kamu Yönetimi Diploması aldı.

 

Fransa’da bulunduğu bu süre içerisinde, aynı zamanda Paris – Sorbonne Üniversitesi’nde, Kurumsal ve Siyasal İletişim alanında master yaptı ve “Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne Üyelik Sürecinde, Fransa’daki Türkiye Algısı: Türkiye İçin Etki ve İletişim Stratejileri” konulu tezini hazırladı.

 

Halen Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Siyaset Bilimi ve Sosyal Bilimler Bölümü’nde (Fransızca) tez dönemi yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.

 

Feke (Adana), Pülümür (Tunceli), Orta (Çankırı) Kaymakamlıklarının ardından, 06.08.2012 tarihinde Ardahan Vali Yardımcılığı’na atandı. Lisanslı satranç oyuncusudur ve Türkiye Satranç Federasyonu il hakemliği lisansına sahiptir. Lise ve üniversite yıllarında amatör kümede lisanslı futbolcu olarak top koşturmuştur. Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Öğretmen Nurhan Hanım ile evli olup, bir erkek çocuk babasıdır. 

 

***

 

Maçkamızın problemlerini, bilgi birikimi, çalışkanlığı ve deneyimi ile gidereceğinden emin olduğumuz Yeni Kaymakamımız Sayın Deniz PİŞKİN'i tebrik eder; yeni görevinin kendisine, İlçemize ve Köyümüze hayırlı olmasını dileriz. 

 

www.hamsikoy.net

 

 

 

 

Son Güncelleme: Pazartesi, 29 Haziran 2015 09:30
 
DERNEKTEN MEVLİD-İ ŞERİF PROGRAMI PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Cuma, 26 Haziran 2015 17:05

İstanbul Bağcılar'da faaliyet gösteren Hamsiköy'ü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği'nin her Ramazanda düzenlediği Mevlid-i Şerif Okutma geleneği bu Ramazanda da devam ediyor. Tüm yöre halkının davet edildiği yemekli (İftar) Mevlid-i Şeriflerden ilki 28.06.2015 Tarih saat 19.00'da Bağcılar Ulucamii Düğün Salonu'nda, diğeri ise 16.07.2015 tarih saat 18.00'de Hamsiköy'de okutturulacaktır. Allah Rahmet eylesin!

                                

Son Güncelleme: Cuma, 26 Haziran 2015 17:45
 
PROF. DR. NEDİM BAHÇEKAPILI'NIN DOKA'DAKİ RÖPORTAJI PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 15 Haziran 2015 15:20
Hollanda'da bulunan Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Nedim BAHÇEKAPILI hayat hikayesini   DOKA okuyucuları için anlattı.

 

Sayın Bahçekapılı, öncelikle kendinizi tanıtır mısınız?

 

1961 yılında Trabzon’un Maçka ilçesine Hamsiköy’de doğdum. İlk ve ortaokulu kendi köyümde bitirdikten sonra devlet parasız yatılı sınavlarına girip Giresun İmam Hatip Lisesi’ni kazandım ve 1979 yılında buradan mezun oldum. 1980 yılında Erzurum’da bulunan Atatürk Üniversitesiİlahiyat Fakültesi’ne başladım. Burada iki yıl okuduktan sonra yatay geçişle Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne geçiş yaptım ve 1984 yılında lisans düzeyinde mezun oldum. 1985 yılında aynı fakültede yüksek lisans eğitimine başladım. Bu sırada Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açmış olduğu Haseki İhtisas Kursu’na aynı zamanda katıldım. 1988’de yüksel lisans ve 1989 yılında da Haseki Eğitim Merkezi’nden mezun oldum.

Hollanda'da bulunan

Hollanda’ya gelişinize ne vesile oldu? Hangi amaçla Hollanda’ya geldiniz?

 

Yüksek lisans eğitimi sonrasında Diyarbakır’da Arapça tercümanı olarak askerliğimi tamamladım. Askerlik dönüşü Erciyes Üniversitesi’nde doktoraya başladım. Bu arada müftülük de yaptım. “Kilise Hukuku ile İslam Hukuku Arasındaki Mukayese” başlığına sahip tez konusu bilhassa aile hukuku alanına giriyordu. Bunun da tesiriyle Avrupa’ya gelmek istedim. 1996 yılının sonunda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın din görevlisi sıfatıyla Hollanda’ya geldim. Burada Tilburg ve Amsterdam Üniversiteleri’nde bu konulardaki kaynakları araştırdım ve doktora tez çalışmamı 2000 yılında neticelendirdim. Bu esnada 1997 yılında Rotterdam İslam Üniversitesi kuruldu. Ben de 1998 yılında burada öğretim görevlisi olarak intikal ettim. Bu esnada Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki görevim de bitmişti. Böylelikle Hollanda’daki serüvenim başlamış oldu.

 

Ropörtajın devamı için lütfen "Devamını Oku..." tıklayınız!

 

Son Güncelleme: Pazartesi, 15 Haziran 2015 20:41
Devamını oku...
 
HAMSİKÖY'DE YANGIN PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 20 Mayıs 2015 21:10

GEÇMİŞ OLSUN!

 

 

Hamsiköy'de Nurettin KOÇHAN'a (Caner) ait ahşap ev, elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangınla tamamen yanmıştır. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletir bir daha böyle olayların yaşanmamasını Allah'tan dileriz.  
Haber : Taner BAŞ - HAMSİKÖY

 

 

 

 

 
Son Güncelleme: Çarşamba, 20 Mayıs 2015 23:51
 
UĞUR ALKURT'TAN BİR TESİS DAHA PDF Yazdır e-Posta
Yılmaz DEMİR tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 11 Mayıs 2015 10:54

 

HAYIRLI OLSUN!

 

 

Köyümüzün genç müteşebbislerinden Uğur ALKURT Köyümüze (Çarşı) yeni bir lokanta kazandırmıştır. Köyümüze verdiği emek için Uğur ALKURT'a teşekkür ediyor, tesisin Köyümüz ve kendisine hayırlı olmasını diliyoruz. 

 

www.hamsikoy.net

 

Son Güncelleme: Pazartesi, 11 Mayıs 2015 20:12
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 81

DuyuruMEVLİDE DAVET
Hamsiköy Derneği'nce bu Ramazanda, Rahmeti Rahmana kavuşanlar için aşağıda tarih, saat ve adresi belirtilen yerlerde yemekli Mevlid-i Şerif okutturulacaktır.

BİRİNCİ MEVLİD
Tarih : 28.06.2015
Saat : 19.00
Yer : Bağcılar Ulucamii Düğün Salonu İst


İKİNCİ MEVLİD
Tarih : 16.07.2015
Saat : 18.00
Yer : Hamsiköy Trb
Allah Rahmet Eylesin

Sanatçılarımız

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player


Sitedeki reklamlar ücretsiz olup Köyümüze katkı amacıyla yayınlanmaktadır.

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Facebook'tayız

Medya Trab

Telif Hakkı © 2015 Open Source Matters. Tüm Hakları Saklıdır.
Joomla! GNU/GPL lisansı altında özgür bir yazılımdır.